Spoločne sme ukončili fašiangové obdobie

V utorok (25.2.2020) sme spoločne ukončili fašiangové obdobie. Už od rána bol program veľmi pestrý. Z každej triedy boli  vybraní traja zástupcovia, ktorí sa pred prvou hodinou stretli v jedálni, kde súťažili o najlepšie šišky. Po prvotnom strese (väčšina súťažiacich totiž šišky robila prvýkrát) sa do toho všetci hladko dostali a jedálňou sa rozplývala vôňa droždia a spáleného oleja. Učitelia svoje triedy zodpovedne zachraňovali – keď náhodou zabudli panvicu alebo keď si poplietli múku s cukrom. Hodnotiaca komisia mala pri degustácii čo robiť vzhľadom na kreativitu žiakov (viaceré babky pekárky by sa na nich nechytali). Nakoniec po náročnom vyberaní vyhrala trieda 2.A

Počas dňa sme po škole mohli cítiť sladkú vôňu šišiek, na ktorých sme si pochutili. Mohli sme pozorovať žiakov (ba dokonca aj učiteľov) v rôznych maskách (v niektorých prípadoch naozaj úžasne kreatívnych). Počas obedovej prestávky porota vybrala výhercov najlepších masiek v kategóriách – kolektívna maska a jednotlivci.

Po vyhlásení výsledkov sa triedy spoločne odfotili a do siedmej hodiny sa pokračovalo vo vyučovaní. Keď zazvonilo na koniec siedmej hodiny, pre žiakov, ktorí mali záujem alebo sa nikam neponáhľali, boli v jedálni pripravené spoločenské hry, ktoré si s nimi zahralo aj niekoľko učiteľov. A s týmto príjemne spestreným dňom sme sa všetci rozlúčili s fašiangovým obdobím.

Naťa Nagyová 1. A