Žiacka školská rada v akcii: Deň zdravej výživy a deň chrbtice

Po náročnom predchádzajúcom školskom roku, kedy sme sa my žiaci nemali možnosť stretávať v škole a vymýšľať nejaké aktivity, sme sa našu činnosť, teda činnosť staro-novej Žiackej školskej rady, rozhodli rozbehnúť významnými dňami v kalendári. Zaujal nás 16.október, ktorý bol svetovým dňom výživy, ale aj svetovým dňom chrbtice a 18.október bol zase svetovým dňom monitorovania vody.
Pripravili sme si kratučkú anketu, v ktorej sme zisťovali čo to o výžive a stravovaní sa našich spolužiakov, či trochu preverili ich vedomosti o ľudskom tele – počte stavcov, množstva vody v tele človeka. Zaujímalo nás, čo najzdravšie cez víkend zjedli a naopak, čím by sa asi nemali chváliť, teda čo nezdravé sa v ich víkendovom jedálničku objavilo.
No a keďže bol deň chrbtice, ktorú my žiaci veľmi často trápime dlhým vysedávaním v školských laviciach 😉 ale aj pri počítačoch, trošku sme si aj svorne zacvičili. Benjamín v spolupráci s pánom učiteľom Lojekom pripravili pár cvikov na uvoľnenie a posilnenie chrbtice. Veríme, že tieto cviky, ktoré nás Benjamín naučil, neponecháme len na deň chrbtice, ale z času na čas si ich zacvičíme, aby sme sa ponaťahovali počas dlhých vyučovacích hodín. Za odmenu dostal každý bio jabĺčko z našich slovenských záhradiek. Za jabĺčka by sme sa touto cestou chceli poďakovať pánom učiteľom Lojekovi a Sarnovi, pani učiteľke Dominikovej a Svitanovej, ale aj Rebecce, Emílii a Benjamínovi.
 
Žiaci sa zabavili, zistili niečo nové a spestrili si vyučovanie.
A ako ste vy prežili deň zdravej výživy?