Darček pre detičky na pôrodníckom oddelení

Naša škola sa spolupodieľala na tom, aby steny Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku na pôrodníckom oddelení dostali nový charakter.

Šikovné žiačky 4. ročníka z odboru propagačné výtvarníctvo si pod vedením pani učiteliek J. Serbinčíkovej-Dobešovej a K. Nebusovej vyskúšali, že okrem zákaziek v digitálnej oblasti, ich možno v budúcnosti osloví aj maľba priamo na stenu.

Žiačky si tak najprv do daného interiéru zvolili vhodné návrhy, vďaka ktorým sa mali oživiť nudné nemocničné steny. Chceli sme prispieť k tomu, aby vnímanie miestnosti, v ktorej sa nachádzame, prinášali pocity radosti a pohody. Nežnú atmosféru symbolizujú roztomilé zvieratká, ktoré dopĺňajúflorálne motívy – kvetiny a listy rôznych rastlín. Na stenách medzi zvieratkami nájdeme aj štylizované tvary stromov, ktoré odkazujú na okolitú krajinu. Aj obyčajný nemocničný priestor môže získať úplne iné čaro, keď ho obklopia spievajúce vtáčiky a rozkvitnuté púpavy.

Okrem veľkoformátových nástenných malieb, svoje návrhy žiaci preniesli aj na plátna rôznych rozmerov, ktoré zútulňujú chodby pôrodníckeho oddelenia. Na tieto maľby pozerajú čerstvé mamičky a pre pani lekárky a sestričky je to pracovný priestor, kde trávia dlhé hodiny práce. A ak sa na pracovnom mieste cítime príjemne, o to výkonnejšími môžeme byť.A o to sme sa od začiatku pokúšali. Naším zámerom bolo vytvoriť z pôvodného priestoru príjemné zázemie pre pacientky a pracujúci personál. Veríme, že spokojnosť sa dostaví aj z radu návštev.