MY - FORUM POPRAD
výstava

OKNO MINULOSTI OC MAX POPRAD
výstava

 

OKNO MINULOSTI

 

OC Max Poprad a Škola umeleckého priemyslu Kežmarok, Vás pozývajú na výstavu umeleckej tvorby žiakov 2. ročníka odboru FOTOGRAFICKÝ DIZAJN. 

Výstava je sprístupnená od 9.11. – 9.12. 2021 

Tešíme sa na Vašu návštevu

3. septembra 2021 –  27. septembra 2021

Od 3. do 27. septembra vás pozývame na výstavu záverečných prác a výber z umeleckej tvorby absolventov Školy umeleckého priemyslu v Kežmarku. Práce sa realizovali počas dištančného vzdelávania a v čase návratu do školských lavíc, po uvoľnení pandemických opatrení.

V rámci pripravenej expozície môžete zahliadnuť bannery, ktoré odzrkadľujú priebeh tvorby záverečných zadaní maturantov, ale aj dokumentáciu vytvorených produktov a artefaktov v digitálnom prevedení.

Výstava ponúka kompaktný obraz o tvorbe v rámci umeleckých predmetov propagačné výtvarníctvo, fotografický dizajn, konzervátorstvo a reštaurátorstvo drevorezieb.

MY 2021
výstava

Juraj Hertz v Banskej bystrici
výstava

Covid - izmus
výstava

Šupka v Ramagu
výstava

MY

Výstava záverečných prác absolventov školy &  výber z tvorby žiakov ŠUP Kežmarok

Škola umeleckého priemyslu v Kežmarku Vás pozýva na výstavu záverečných prác a výber z umeleckej tvorby žiakov. Práce sa realizovali počas dištančného vzdelávania a v čase návratu do školských lavíc, po uvoľnení pandemických opatrení, v druhom polroku tohto školského roka.

V rámci pripravenej expozície môžete zhliadnuť bannery, ktoré odzrkadľujú priebeh tvorby záverečných zadaní maturantov ale aj dokumentáciu vytvorených produktov a artefaktov v digitálnom i autentickom prevedení.

Výstava odráža aj činnosť žiakov nižších ročníkov a ponúka návštevníkovi kompaktný obraz o tvorbe v rámci umeleckých predmetov ako počítačová grafika, výtvarné experimenty, klasická maľba, fotografia, priestorová tvorba či alternatívne street artové techniky…To všetko a omnoho viac pripravili študenti a pedagógovia Školy umeleckého priemyslu pre návštevníkov galérie

POCTA JURAJOVI HERZOVI

Štátna vedecká knižnica – Banská Bystrica  _ 20.10. – 27. 10. 2020   

 

Ďalšia výstava z tvorby našich žiakov  pod vedením p. Mgr. Art. Jozefa Česlu uzrela svetlo sveta v Banskej Bystrici. Priestor na vystavenie grafík, plagátov, ale aj inej tvorby, nám poskytla Štátna vedecká knižnica. Výstava návštevníkom knižnice bude sprístupnená  od 20.10. do 27.11.2020. 

 

(z webu štátnej vedeckej knižnice v BB) 

 Kiná, divadlá, plavárne a fitká zatvorené, ale my Vám naďalej môžeme poskytovať naše služby a spríjemniť tieto ťažké dni aj novými výstavami. Od dnes sme sprístupnili výstavu výtvarných návrhov emisií poštových zámok a nové tvorivé interpretácie filmových plagátov študentov Školy umeleckého priemyslu v Kežmarku k pocte osobnosti – režiséra Juraja Herza. Výstava je určená pre jednotlivcov a bude prístupná do 27. novembra 2020.

COVID-IZMUS

výstava FORUM POPRAD_ 1.10. – 18. 10. 2020   

 

 

Realizácia záverečnej  práce žiakov 4. ročníkov počas dištančného vzdelávania na ŠUP Kežmarok v čase prerušenia výučby z dôvodu šírenia vírusu – Covid 19 prebiehala v zmenenej forme ako doteraz. Žiaci namiesto PČOZ realizovali SÚBORNÚ PRÁCU v ktorej mali možnosť preukázať nadobudnuté zručnosti v rámci jednotlivých odborov. Z dokomentovanej činnosti a produktov sme pripravili súbor bannerov.

 

Aj tento rok sa nám v rámci spolupráce s obchodným centrom FORUM Poprad podarilo v ich priestoroch  inštalovať výstavu z tvorby našich žiakov. Výstava nesie príznačný názov: COVID-IZMUS. Súbor bannerov, ktoré môžete vidieť v átriu na 1. poschodí obchodného centra, prezentuje súborné záverečné projekty našich absolventov, ktoré vznikali v ich domácich ateliéroch v čase dištančného vzdelávania.

Tešíme sa záujmu o tvorbu našich žiakov a sme hrdí na to, že môžeme spoločne umením meniť svet.

 
 
 
 

„Sú maliari, ktorí robia zo slnka žltú škvrnu, ale sú iní, ktorí vďaka svojmu umeniu a múdrosti robia zo žltej farby slnko.“

—  Pablo Picasso

ŠUP – KA V RAMAGU

Počas leta 2020 sme poskytli kolekciu obrazov divadlu RAMAGU do Spišskej Starej Vsi. Tento kreatívny priestor a jeho aktéri ponúkajú návštevníkom veľa zaujímavých podujatí. Teší nás že obrazy našich žiakov môžu dopĺňať tento  tvorivý priestor.  

Moje (ne)istoty 2020
výstava

Umením meníme svet
výstava

MIKRA
výstava

Pocta Jurajovi Herzovi
výstava

Moje (ne)istoty 2020

Krajská výtvarná a fotografická súťaž Moje (ne)istoty,  pod záštitou predsedu PSK a št. tajomníka MŠ.

Škola umeleckého priemyslu v Kežmarku každoročne pripravuje krajskú výtvarnú a fotografickú súťaž Moje (ne)istoty, ktorá je pod záštitou predsedu PSK a št. tajomníka MŠ.Výstava je inštalovaná v nových priestoroch výstavnej siene v Kežmarku, kde mala tiež prebiehať vernisáž a slávnostne odovzdávanie cien. 

„Umenie je podpis civilizácií.“Takýto symbolický odkaz môžeme čítať v dielach mladých autorov z prešovského kraja a partnerských miest mesta Kežmarok.„Motto a pod téma tohto ročníka sa niesla v silnej myšlienke, ktorá jeveľmi pálčivá aj v aktuálnej situácii v ktorej sa naša spoločnosť nachádza. „Kam sa ponáhľaš!? Zastav sa a všimni si ma…“ Nad touto témou sa prostredníctvom kreatívneho výtvarného spracovania zamýšľalo niekoľko stoviek žiakov.Do súťaže bolo prihlásených celkovo 163 prác z 29 škôl. Žiaci sa mohli zapojiť do štyroch kategórii,Kresba maľba a kombinovaná technikapre ZŠ, ZUŠ a SŠ. Stredoškoláci mali pripravenú aj kategóriu – fotografia. Práce hodnotila nezávisláodborná porota. Komisia sa riadila výhradne úrovňou umeleckého stvárnenia témy a jeho výpovednou hodnotou.

Umením meníme svet

Výstava výtvarných diel žiakov Školy umeleckého priemyslu v Kežmarku.

Vernisáž výstavy: 13.1. 2020 o 13.00 hod. Výstavná sieň, Hlavné námestie č. 64 Kežmarku

VÝSTAVA VÝTVARNÝCH DIEL ŽIAKOV  ŠKOLY UMELECKÉHO PRIEMYSLU V KEŽMARKU

 

Byť kreatívny nie je koníček, je to spôsob života…

Kreativita, nadanie, tvorba, nápaditosť, talent… to všetko a omnoho viac spája ľudí, ktorí sa rozhodli svoj životný štýl a spôsob bytia podriadiť umeniu. Hovorí sa, že umenie nie je chlebom, ale vínom života….Sme hrdí na to, že zameranie našej školy môže oponovať tomuto tvrdeniu a ponúka širokospektrálne uplatnenie v umeleckom priemysle, po ktorom je čim ďalej tým väčší dopyt.

Návštevníkom výstavy so špecifickým názvom – Umením meníme svet,  ponúkame ukážky tvorby v podaní malých tematických kolekcií, ktoré odrážajú činnosť našich študentov v rámci jednotlivých odborov. Ide o diela aktuálnych študentov ale aj výber z archívov.

Z fotografickej tvorby ponúkame časť z cyklu čiernobielej fotografie, znázorňujúcej minimalizmus v architektúre. Výstava ponúka aj ukážky produktovej fotografie, či rôzne iné, kreatívne spracované témy.  

 

Grafický dizajn v zastúpení  návrhov na poštové známky, logo školy, priemyselné a umelecké produkty a iné 2D grafické štúdie. Pre milovníkov maľby  sú pripravené súbory diel realizované nezvyčajnými výtvarnými a maliarskymi technikami. Ide o abstraktné, figurálne, rastlinné či krajinárske motívy.

Avšak výstava ponúka aj priestorové diela v podobe reliéfov z hliny či originálnej techniky falošného emailu. Priestor galérie je doplnený drevenými plastikami, ktoré odrážajú talent niekdajších študentov umeleckého rezbárstva a potvrdzujú podstatu zamerania školy.

Výstava odráža umeleckú tvorbu žiakov jednotlivých študijných odborov ŠUP v  Kežmarok. Výberom diel citlivo odráža a charakterizuje rukopis žiakov a pedagógov, ktorí sa snažia prostredníctvom výtvarného umenia meniť svet.

Táto výstava je dôkazom toho, že sa im to darí.

 

MIKRA – FORUM Poprad

Minimalist photography of Krakow

 

Výstava v priestoroch OC Forum Poprad ponúka minimalistické fotografie, ktoré sú výsledkom umeleckej stáže v Krakowe.

Pocta jurajovi herzovi

Juraj Herz a jeho tvorba

Pri príležitosti nedožitých 85. narodenín filmového režiséra, scenáristu a herca Juraja Herza sa 16. septembra 2019 konalo v kežmarskom kine Iskra podujatie Pocta Jurajovi Herzovi. Podujatie bolo spojené so slávnostným odhalením pamätnej tabule a projekciou krátkeho dokumentu o tejto významnej osobnosti a jeho filmu Petrolejové lampy.

Súčasťou podujatia bola výstava prác našich žiakov na tému Juraj Herz a jeho tvorba, prezentujúca výtvarné návrhy emisií poštových známok a nové tvorivé interpretácie filmových plagátov.

Náš kolega Mgr.art. Jozef Česla pripravil pri tejto príležitosti rytinu portrétu Juraja Herza, ktorá určite potešila všetkých filatelistov.