Imatrikulácia

16.11.2022 si naši tretiaci pripravili pre prvákov zaujímavý program na posledných troch hodinách👀. Z prvákov sa totižto zložením sľubu „oficiálne“ stali naši žiaci🧑‍🎨.

3.A si svojich prvákov preniesla na farmu🤠, na ktorú sa samozrejme vhodne obliekli, ako správni farmári/gazdovia🧑‍🌾. V „dueli“ sa popasovali so štyrmi aktivitami🏆. Na začiatok si skupinky hľadali balóny so svojím znakom a po ich prasknutí skladali slová z papierikov🎈🧐. Následne sa overilo, či už naši „farmári“ majú dostatočné znalosti z DVK. A to tak, že k vybraným umeleckým dielam🖼️ priradili správne názvy. A aby to nebolo tak jednoduché☝🏼, jednotlivé skupiny diela napodobnili, čiže sa z nich stalo napríklad Zrodenie Venuše, Dáma s hranostajom či Avignonské slečny👀. Ďalšou skúškou bol almanach, kde sa otestovali ich znalosti z bežného života a základnej školy🤓. No a nakoniec sa museli zapojiť aj ich umelecké schopnosti, a tak si každá skupina za 5 minút nakreslila svoju kráľovnú👸 – pani učiteľku triednu. Výhrou im bol typický pokrm – chlieb so soľou. Nie, samozrejme po zložení prísahy boli obdarení umeleckými pomôckami🎨🖌️🖍️.

1.B samozrejme nesmela chýbať. Z týchto žiakov sa stali barbínky a snehulienky a rovnako sa pasovali so štyrmi aktivitami🤼. Už na začiatok sa taktiež overilo, či sa v hlavách usadilo niečo ešte z lavíc základnej školy🤨. A keďže je 3.B triedou pani Dominikovej, tresty pre porazených nás dostali na hodiny telesnej výchovy 🤸. Zatiaľ čo sa snehulienky 30 sekúnd držali v planku💪🏼, si barbínky užívali sladkú odmenu. Následne precvičili svoje pľúca a so slamkami presúvali lentilky po tanieroch🤹. Snehulienky dotiahli skóre a porazení si urobili špecifický cvik z telesnej, ktorý každý z nás určite pozná🤫🏋️. Chuťové poháriky sa otestovali ďalšie, keď hádali značky coly🥤. No a nakoniec si každý sám za seba zahral stoličkový tanec, pri ktorom si vypadnutý žiak spravil 3 drepy🦵🏻.

Veríme, že prváci si pamätajú sľuby, ktoré zložili a hlavne sa po schodoch budú držať na pravej strane 🙏🏻…

 

Text: Natália Nagyová 4.A

Foto: Sára Vidová 3.A