Moje (ne)istoty

Škola umeleckého priemyslu v Kežmarku každoročne pripravuje krajskú výtvarnú a fotografickú súťaž Moje (ne)istoty, ktorá je pod záštitou predsedu PSK a št. tajomníka MŠ.Výstava je inštalovaná v nových priestoroch výstavnej siene v Kežmarku, kde mala tiež prebiehať vernisáž a slávnostne odovzdávanie cien. Nakoľko svet skľučuje riziko pandémie a ochorenia v rámci prijatých opatrení sa uzavrel aj tento priestor. Preto sme sa rozhodli vám sprostredkovať výstavu prostredníctvom tohto videa.

„Umenie je podpis civilizácií.“Takýto symbolický odkaz môžeme čítať v dielach mladých autorov z prešovského kraja a partnerských miest mesta Kežmarok.„Motto a pod téma tohto ročníka sa niesla v silnej myšlienke, ktorá jeveľmi pálčivá aj v aktuálnej situácii v ktorej sa naša spoločnosť nachádza. „Kam sa ponáhľaš!? Zastav sa a všimni si ma…“ Nad touto témou sa prostredníctvom kreatívneho výtvarného spracovania zamýšľalo niekoľko stoviek žiakov.Do súťaže bolo prihlásených celkovo 163 prác z 29 škôl. Žiaci sa mohli zapojiť do štyroch kategórii,Kresba maľba a kombinovaná technikapre ZŠ, ZUŠ a SŠ. Stredoškoláci mali pripravenú aj kategóriu – fotografia. Práce hodnotila nezávisláodborná porota. Komisia sa riadila výhradne úrovňou umeleckého stvárnenia témy a jeho výpovednou hodnotou.

Fotogalériu víťazných prác súťaže Moje (ne)istoty môžete sledovať aj na našej novej webovej stránke školy v sekcii súťaže, kde nájdete komplexné vyhodnotenie a náhľady ocenených prác.

https://supkk.sk/skola/ziaci/#sutaze

Ďakujeme všetkým školám, pedagógom a žiakom že sa zapojili do našej súťaže a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Autorom ocenených prác blahoželáme.

Sme hrdí na to, že spoločne môžemeumením meniť svet.