Deň otvorených dverí

Mesiac február sme začali príjemne, kreatívne i produktívne, možno ešte viac očakávane. V tento deň na ŠUP-ke v Kežmarku prebiehal Deň otvorených dverí.

Všetkých návštevníkov srdečne privítala pani riaditeľka, učitelia a niekoľko našich žiakov. Každá učebňa sa ukázala vo svetle konkrétneho odboru.Návštevníci a veríme, že ajnaši budúci žiaci mali možnosť vidieť štúdium v jednotlivých odboroch a sledovať ako asi prebieha vyučovací proces, od počiatočných návrhov, proces až po výsledné výtvory.

V ateliéri reštaurovania obdivovali historický nábytok a detailne prepracované drevorezby. Vo fotoateliéri sledovali ako vzniká reklamná fotografia a videotvorba. Odbor propagačné výtvarníctvo ukázal figurálnu maľbu, výrobu brošní, pohľadníc a maľbu na textil. Grafický priestorový dizajnpredstavil prácu s keramickou hlinou, ručné modelovanie až po modelovanie 3D tlačiarňou. Odbor grafický dizajn prezentoval ručné grafické techniky a spracovanie v 2D-grafických programoch rôznych tlačovín. Odbor priemyselný dizajn ukázal akým smerom možno napredovať, viac vnímať hapticky a ako premieňať počiatočné nápady, cez technické výkresy až po hotové prototypy, ktoré potrebuje každá priemyselná výroba.

Ďakujeme za návštevu, povzbudivé slová, položené otázky a milé rozhovory. Veríme, že sme návštevníkom viac ozrejmili a ukázali ako sa snažíme umením meniť okolitý svet.